Park Gustava Tönniesa

Že vse od otvoritve Parka Gustava Tönniesa leta 2017, stoji ob stavbi na Dragi 37, ki je še zadnji preostali objekt nekdanje Tönniesove opekarne v Kosezah spominska tabla z osnovnimi podatki o tem velikem gradbincu, njegovi opekarni v Kosezah in opisom zgradb, ki jih je zgradil v Ljubljani.

Te dni smo v Turističnem društvu Koseze pomagali Slovensko-švedskemu društvu pri namestitvi dodatnih petih informativnih tabel, kjer je z z opisom in fotografijami predstavljena življenjska pot Gustava Tönniesa, izdelki njegovih tovarn in zgrajene zgradbe na železnici, industriji, šolske zgradbe, stanovanjske zgradbe, javne zgradbe ter cerkve.